حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

حل مشکلات رایج در استفاده از پرده هوا

حل مشکلات رایج در استفاده از پرده هوا

پرده هوا (air curtain) دستگاهی است که امروزه بسیاری از افراد آن را در ورودی ساختمان‌ها نصب می‌کنند تا علاوه بر استفاده از هوای سالم، مانع ورود هوای خارج از محیط به داخل  و برعکس شوند. شاید دلایلی متفاوتی برای محبوبیت این دستگاه مطرح باشد که از جمله این موارد می‌توان به جلوگیری از ورود حشرات به داخل ساختمان، عایق هوایی و همچنین عدم ورود هوای آلوده به داخل اشاره کرد. اما به یاد داشته باشید که این دستگاه‌ها هم مانند سایر وسایل برقی شاید با مشکلاتی مواجه شود که نیاز است درباره علل به وجود آمدن این مشکلات اطلاعاتی داشته باشید. بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

مکانیزم عمل پرده هوا

Air door مانند فیلتری است که می‌تواند هوای موجود در دو سمت خود را جدا از هم نگه دارد تا هوای گرم یا سرد به داخل ساختمان و مکان‌هایی از این دست نفوذ نکند. البته باید بگوییم چنین وسیله ای به هیچ عنوان خللی در رفت و آمد شما ایجاد نخواهد کرد و در عین حال به این دلیل که از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند سهم زیادی در کاهش هزینه‌های شما خواهد داشت.

در واقع اتفاق اصلی در روند کار این سیستم، پرتاب هوا به بیرون است که همین عمل باعث شگفتی این تکنولوژی شده است. ابتدا هوا از طریق قسمت فوقانی دستگاه و از ورودی آن وارد مجموعه می‌شود و طی عملیاتی فیلتر شده و در نهایت فشرده می‌گردد. پس از اینکه این سیر اتفاقات رخ داد هوا از طریق فن موجود در دستگاه به سمت خروجی، یعنی مکانی که دستگاه روی آن مستقر می‌باشد پرتاب خواهد شد.

درب هوا نصب شده بالای در

البته در نظر داشته باشید که جهت پرتاب هوا را نمی‌توان بدون بررسی نوع دستگاه متوجه شد. به عبارتی بهتر با توجه به اینکه دستگاه به شکل عمودی نصب شده باشد یا به شکل افقی و همچنین نحوه طراحی آن, جهت پرتاب هم می‌تواند متفاوت باشد. در واقع هوای پرتاب شده به بیرون، از بالا به پایین یا برعکس و همین طور به موازات نصب مدل‌های عمودی صورت می‌گیرد.

مشکلات متداول air door

جریان ضعیف گردش هوا

هنگام استفاده و نگه داری از  air curtain باید به این مساله دقت داشته باشید که امکان دارد پس از مدتی قسمت خروجی دستگاه به خاطر وجود گرد و غبار و آلودگی‌های محیط کثیف شود. در چنین شرایطی دهانه خروج هوا به درستی کار نمی‌کند و لازم است تا شما فورا نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید. اگر به موقع این کار را انجام ندهید احتمال دارد موتور دستگاه خراب شده و دیگر قادر به تولید حجم بالای هوا نباشد و کیفیت آن افت کند.

بخش خروجی هوا، فن و موتور وسیله، سه عنصر کلیدی در نحوه کار و اثر گذاری آن می‌باشند و مقدار هوای خروجی که تولید می‌شود ارتباط مستقیمی با سلامت این بخش‌ها دارد. همچنین دقت داشته باشید که وقتی درب هوا را برای مدتی استفاده می‌کنید باید به فکر بررسی سلامت بلبرینگ‌های مرتبط با فن دستگاه نیز باشید. هر بار که برای سرویس کردن دستگاه اقدام می‌کنید حتما از تمیز بودن فیلترهای هوا اطمینان حاصل کنید تا هوای خارج شده از آن با کیفیت بالاتری تولید شود.

ارتعاشات زیاد در بدنه

وجود کثیفی و گرد و غبار داخل دستگاه می‌تواند میزان متعادل بودن پروانه‌های این وسیله را تحت تاثیر قرار دهد. اگر چنین مشکلی پیش بیاید باعث می‌شود تا تعادل و بالانس محور و موتور دچار به هم ریختگی شود و در نهایت دستگاه با لرزش زیاد مواجه خواهد شد. باید هر چه سریع تر مساله را پیگیری کنید در غیر این صورت احتمال دارد یا پروانه بشکند و یا اینکه موتور آسیب ببیند.

روشن و خاموش شدن زیاد از حد

برای سرویس کردن پرده‌ هوا نیاز است تا هر چند وقت یک بار قسمت برق رسانی و سیم کشی‌های دستگاه چک شود در غیر این صورت برد دستگاه دچار مشکل خواهد شد. اگر دیدید این وسیله به شکل افراطی روشن و خاموش می‌شود باید احتمال بدهید که شاید مشکل از سمت سنسورها و یا کنترل‌های کمپرسور باشد. هر چند که باید از قبل وضعیت اتصالی سیم‌ها و خرابی آن‌ها را بررسی کرده باشید.      

یک دستگاه پرده هوا

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه کار  air curtainو همچنین عوامل مشکل آفرین در استفاده از آن آشنا کنیم. امروزه در کمتر جایی می‌توانیم ببینیم که افراد از این وسیله کاربردی استفاده نکنند و تقریبا ضرورت داشتن یک نوع از آن در هر ساختمانی احساس می‌شود. اما این وسیله هم مانند هر ابزار دیگری احتیاج به تعمیر و رسیدگی دارد تا با کیفیت بالاتری هم برایتان کار کند.  در نتیجه لازم است تا هر چند وقت یک بار توسط شخص متخصصی آن را سرویس کنید. ما در مجموعه کریت این افتخار را داریم تا با کیفیت‌ترین انواع پرده هوا در مشهد را به شما ارائه دهیم.

رایا پارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X