پرده هوا و اشتباهات رایج در مورد آن

باید خاطر نشان کرد که دستگاه پرده هوا با ظاهری مشابه و عملکردی متفاوت نسبت به کولرگازی، بیش تر مردم را به تعجب وا می‌دارد که: “چقدر خوب است به هنگام ورود برای خوش‌ آمدگویی فقط برای من کولر روشن می‌شود و به من باد می‌زند!”؛ زیباترین نکته برای ما‌ست.

از عمده مشکلاتی که در مورد پرده هوا برای کارفرمایان مشاهده می‌شود این است که، به دلایلی تاثیری ناچیز دارد و نتوانسته رضایت کارفرمایان را جذب کند. غافل از اینکه شرایط و نکات مهمی باید رعایت شود تا بهره‌وری و عملکرد دستگاه نمایان شود.

شرایط و نکات نصب پرده هوا

گاهی اندازه‌گیری شرایط محیطی کامل و اصولی انجام می‌شود اما، همچنان عدم شناخت کافی از ظرفیت دستگاه و عملکرد آن باعث می شود که، نتایج عکس حاصل شود که همان هدررفت انرژی و سرمایه است. پس پرده هوا باید از نظر نصب، مواردی همچون ارتفاع دستگاه، ارتفاع و میزان بازشونده درب‌ها، و موقعیت درب‌ها را در نظر داشت.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

اجزای_دستگاه_پرده_هوا
اجزای دستگاه پرده هوا

پرده هوا باید نزدیک ورودی‌ها قرار گیرد تا جریان هوا در شکافی که درب بازکننده ایجاد می‌کند، سدی ایجاد نماید. بسته به مدل، دستگاه را می‌توان در فرورفتگی، آویزان یا ثابت بر روی دیوار یا کف، به صورت عمودی قرار داد. پرده هوا باید فضای کافی در اطراف موتورها داشته باشد، تا هوا به راحتی جریان یابد و دستگاه عملکردهای خود را تا حد ممکن کارآمد انجام دهد.

یک اشتباه دیگر این است که یک پرده با دهانه کوچکتر از درب نصب می‌شود که باعث ایجاد شکاف‌هایی در کناره‌ی درب‌ها می‌شود. در پی آن، هوا از فضای بیرونی به راحتی عبور کرده و تفاوتی بین فضای داخلی و خارجی احساس نمی‌شود. به این ترتیب پرده هوا دیگر موثر نیست و آنچه قرار است یک سرمایه‌گذاری باشد، یک خسارت محض است. زیرا هدف که صراحتا صرفه‌جویی در مصرف انرژی است، محقق نمی‌شود. در یک کلام عدم شناخت دستگاه و ظرفیت‌های آن…

سرویس_نگهداری_پرده_هوا
سرویس و نگهداری از پرده‌هوا

نگه‌داری و سرویس دستگاه‌ها

از نکات قابل توجه در مورد پرده هوا، نگهداری و سرویس به موقع آن است. نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت که، هر دستگاهی نیازمند مراقبت و نگه‌داری است. گرچه ممکن است هزینه‌ای داشته باشد اما، نسبت به هزینه‌های بعدی بسیار هوشمندانه‌تر است. برای مثال؛ شبکه مکش نیازی همیشگی به بررسی و نگه‌داری دارد. وقتی شبکه مقدار زیادی گرد و غبار جمع می‌کند، در نهایت روی فن‌ها و داخل رسوب می‌کند که عملکرد بهینه دستگاه را به خطر می‌اندازد. ممکن است با باز نمودن دستگاه در محل نتوان آن را به روز اول بازگرداند و مجبور بود دستگاه را به کارگاه برده و هزینه‌های بیشتری صرف آن کرد.

تعمیر_تخصصی_پرده_هوا_در_کارگاه_کریت
تعمیر تخصصی پرده هوا کریت

نصب دستگاه در مکان‌های خاص

اتاق‌های سرد و یخچال‌های بزرگ با دمای پایین نیاز اساسی به پرده‌های هوا دارند، که نیاز محسوس به حفظ سرما و ایجاد تعادل در میزان هر دو برای نصب در خارج از اتاق سرد، بالای درب و بدون هیچ نوع مانعی در مقابل جت هوا طراحی شده‌اند. علاوه بر این، نصب پانل‌های جداکننده فضا همراه با پرده هوا برای ایجاد یک محیط میانی برای کار پرده هوا حتی با موثرتر، جلوگیری از یخ‌زدگی یا تجمع چگالش در داخل دستگاه، ایده‌آل است.


در نهایت، اشتباه بسیار رایج مراجعه به شرکت‌های مونتاژی است که در نصب پرده تخصص ندارند، زیرا به دلیل عدم آگاهی دقیق و شناخت درست از محصول، دستورالعمل‌های خاص را دنبال نمی‌کنند. نصب پرده هوا نیاز به یک مشخصات کاملاً تخصصی در نصب دارد. تا اطمینان حاصل شود که سرمایه‌گذاری موثر است و منافع به طور مطلوب بازده دارد.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه