اشتباهات رایج در مورد پرده هوا

باید خاطر نشان کرد که این دستگاه با ظاهری مشابه و عملکردی متفاوت نسبت به کولرگازی بیش تر مردم را به تعجب وامی دارد که چقدر خوب است به هنگام ورود برای خوش‌آمد گویی فقط برای شما کولر روشن شود و به سرتان باد بزند! زیبا ترین نکته برای ما‌ست!

از عمده مشکلاتی که در مورد پرده هوا بعد از نصب و راه‌اندازی دستگاه برای کافرمایان مشاهده می شود این است که به دلایلی پرده هوا بی اثر است و یا تاثیری ناچیز دارد و یا آن طور که گفته می شود نتوانسته رضایت کارفرمایان را جذب کند،

غافل از اینکه برای پرده هوا شرایط و نکات مهمی باید رعایت شود تا بهره وری و عملکرد دستگاه نمایان شود. گاهی اندازه‌گیری شرایط محیطی کامل و اصولی انجام می شود اما همچنان با عدم شناخت کافی از ظرفیت دستگاه و عملکرد آن باعث می شود که نتایج عکس حاصل شود که همان هدررفت انرژی و سرمایه است.

پس پرده هوا باید از نظر نصب مواردی همچون ارتفاع دستگاه، ارتفاع و میزان بازشونده درب ها، و موقعیت درب ها را در نظر داشت.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

ابتدا ، پرده باید نزدیک ورودی ها قرار گیرد تا جریان هوا در شکافی که درب بازکننده ایجاد می کند ، سدی ایجاد کند. بسته به مدل ، پرده را می توان فرورفتگی ، آویزان یا ثابت بر روی دیوار یا کف ، به صورت عمودی قرار داد. پرده باید فضای کافی در اطراف موتورها داشته باشد تا هوا بتواند به راحتی جریان یابد و با موانعی روبرو نشود ، تا پرده بتواند عملکردهای خود را تا حد ممکن کارآمد انجام دهد.

how-do-service-and-repair-air-curtain-
air-curtain-mistakes-in- installations-coritpars-saving-energy
سرویس و نگهداری از پرده‌هوا

از نکات قابل توجهی در مورد پرده هوا نگهداری و سرویس به موقع آن است. اینکه با بازنمودن دستگاه شاید نتوان دستگاه را به روز اولش بازگردادند و مجبور شد دستگاه بازشده را مستقیما به تعمیرگاه بازگرداند و هزینه های بیشتری صرف تعمیر آن پرداخت.

پس نمی توان این نکته را نادیده گرفت که هر دستگاهی نیازمند مراقبت و نگه‌داری است، که گرچه ممکن است هزینه ای داشته باشد اما نسبت به هزینه های بعدی بسیار هوشمندانه تر است. برای مثال شبکه مکش نیازی همیشگی به بررسی و نگه‌داری دارد. وقتی شبکه مقدار زیادی گرد و غبار جمع می کند، در نهایت روی فن ها و داخل رسوب می کند و مقدار زیادی کثیفی ایجاد می کند که عملکرد بهینه دستگاه را به خطر می اندازد.

مشکل رایج دیگر عدم نگهداری پرده ها است. گرچه تصور می شود پرده هوا دستگاه نیست که به تعمیر و نگهداری بسیار خاصی نیاز داشته باشد. از رایج ترین موارد، تمیز کردن شبکه مکش، به عنوان مثال مهم است. وقتی شبکه مقدار زیادی گرد و غبار جمع می کند ، در نهایت روی فن ها و داخل آن رسوب کرده و مقدار زیادی کثیفی ایجاد می کند که عملکرد بهینه دستگاه را به شدت کاهش می دهد.

how-to-fix-air-curtain
تعمیر تخصصی پرده هوا کریت

یک اشتباه دیگر نیز همین است که یک پرده با دهانه کوچکتر از درب مورد نظر خود نصب می شود که باعث ایجاد شکاف هایی در کناره ی درب ها می شود که در پی آن، هوا از فضای بیرونی به راحتی عبور کرده و تفاوتی بین فضای داخلی و خارجی احساس نمی شود که به این ترتیب پرده هوا دیگر موثر نیست و آنچه قرار است یک سرمایه گذاری باشد ، در نتیجه یک خسارت محض است، زیرا هدف پرده هوا که صراحتا صرفه جویی در مصرف انرژی است، محقق نمی شود. در یک کلام عدم شناخت دستگاه وظرفیت های آن
اتاق های سرد و یخچال های بزرگ برای دمای پایین نیاز اساسی به پرده های هوا خاصی نیاز دارند که نیاز محسوس به حفظ سرما و ایجاد تعدل در میزان هر دو برای نصب در خارج از اتاق سرد ، بالای درب و بدون هیچ نوع مانعی در مقابل جت هوا طراحی شده اند. علاوه بر این ، نصب پانل های جداکننده فضا همراه با پرده برای ایجاد یک محیط میانی برای کار پرده هوا حتی با موثرتر، جلوگیری از یخ زدگی یا تجمع چگالش در داخل دستگاه، ایده آل است.
به طور کلی ، یک اشتباه بسیار رایج مراجعه به شرکت های مونتاژی است که در نصب پرده تخصص ندارند زیرا به دلیل عدم آگاهی دقیق و شناخت درست از محصول، آنها دستورالعمل های خاص برای هر مدل و هر شرایط را دنبال نمی کنند. نصب پرده هوا نیاز به یک مشخصات کاملاً تخصصی در نصب دارد تا اطمینان حاصل شود که سرمایه گذاری موثر است و منافع به طور مطلوب بازده می شود.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه