تکنولوژی پرده هوا

واضح است که با باز ماندن درها هوای فضای داخل و خارج با جریان همرفتی طبق قوانین فیزیک تمایل به از بین بردن اختلاف دما و فشار بین هر دو جا را دارند.

air-curtain-details
air-curtain-mistakes-in-installations-coritpars-mashhad
معیار های تعیین کننده انتخاب پرده هوا


اساساً انتقال هوا در ورودی به دلیل این 3 عامل اتفاق می افتد:
اختلاف دما: اثر همرفت طبیعی است که باعث ایجاد انتقال هوا بین دو منطقه با اختلاف دما می شود. هوای گرم از بالای درب خارج می شود و جای خود را به هوای سرد می دهد که از پایین وارد می شود. به عنوان اختلاف دما بیشتر نفوذ هوا و اتلاف انرژی بیشتر است.
اختلاف فشار: توصیه می شود تا حد ممکن اختلاف فشار را متعادل کنید که بر عملکرد پرده هوا تأثیر مستقیم می گذارد. اما در برخی از تاسیسات مانند مناطق بهداشتی و تمیز، کم بودن اختلاف فشار به جلوگیری از ورود ذرات از خارج کمک می کند.


باد: با تغییر قدرت جت هوا و زاویه تخلیه خروجی هوا، پرده هوا می تواند در برابر حرکات هوا مانند باد کار کند. اما اگر سرعت هوای ورودی بیش از حد باشد، پرده هوا از کارایی کمتری برخوردار خواهد شد
پارامترهای اصلی مربوط به عملکرد پرده هوا تولید شده توسط تیم تحقیقاتی، کارایی پرده هوا به بهینه سازی عوامل عملکرد آن بستگی دارد؛

•h = ارتفاع موثر برای موتور
α = زاویه اصلی
U0 = سرعت تخلیه هوای خروجی
θ = زاویه منفی
H = ارتفاع بازشو درب
P1 = فشار بیرونی
P2 = فشار درونی

مهمترین آنها عبارتند از:
تلاطم و تغیرات جت:دستگاه پرده هوا با تلاطم بسیار بسیار کارآمدتر خواهد بود و باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

سرعت هوا: سرعت هوا باید به اندازه کافی در درب ورودی باشد حجم هوا: جت گسترده تر باعث می شود پرده هوا در برابر انتقال هوا در درب ورودی هوا قوی تر باشد.

زاویه تخلیه: با توجه به یک وضعیت اگر جت ها به خوبی گرا باشند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

نوع فن: محوری ، چرخش مماسی ، گریز از مرکز و غیره به عنوان مثال ، اگر یک پرده هوا را با فن مماسی با پرده هوا با فن گریز از مرکز (با همان حجم هوا) مقایسه کنیم ، جت ساخته شده از فن های گریز از مرکز قوی تر و بزرگتر خواهد بود.

air-curtain-details
air-curtain-mistakes-in-installations-coritpars-mashhad
نصب پرده هوا کریت


مطالعات پرده هوا توسط تیم تحقیقاتی ثابت کرده است که تلاطم هوا یکی از مهمترین پارامترهایی است که بر فاصله دستگاه پرده هوا یا جت هوا تأثیر می گذارد.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران
7 دیدگاه
ارسال دیدگاه