دستگاه پرده هوا هر چند وقت به سرویس نیاز دارد؟

تا به اینجا با انواع مختلف پرده هوا و کاربرد مختلف اون آشنا شدیم. اگه نه، اینجا را انتخاب کنید. در این مقاله به اهمیت سرویس دستگاه می‌پردازیم.

در کشورهای مختلف پرده هوا نقش مهمی در راحتی و لذتبخش کردن محیط زندگی روزمره ما دارند. شاید تا به حال به اهمیت وجود آن دقت نکرده‌اید اما اگر مدت کوتاهی بدون تهویه هوا، فضای داخلی گرم و پر از ریزگردها و حشرات مواجه شوید؛ حالا به این شرایط قطعی برق، مشکلات اینترنت، صف طولانی مشتریان و موارد دیگر را اضافه کنید. مشتری‌ها آرام و خونسرد نیستند و صبر و حوصله برای ماندن در این محیط را ندارند. پس بهترین راه حل چیست؟ نمی‌شود قبل از بروز مشکلات آنها را برنامه‌ریزی و مدیریت کرد؟

اکثر کارشناسان سیستم‌های تهویه سرمایشی و گرمایشی توصیه می‌کنند حداقل باید هر 6 ماه دستگاه‌های پرده هوا سرویس شوند. در حین سرویس‌دهی، متخصصین با دقت به دستگاه نگاه می‌کنند تا هرگونه مشکل را بررسی کنند، فیلترها و کانال‌ها را تمیز کنند و مطمئن شوند که دستگاه بهترین عملکرد را داشته باشد. به نفع هر کارفرمایی است تا به طور مرتب دستگاه‌های خود را به طور همزمان تنظیم کنید تا بتوانید این کار را از لیست کارهای طولانی خود حذف کند. اگر درگیری‌های مختلف به شما این امکان را نمی‌دهد، همکاران ما در کریت به شما در موعد مقرر یادآوری می‌کنند که با تعیین زمان سرویس‌دهی، اطمینان حاصل کنید و بیشترین رضایت را از آن داشته باشید.

سرویس دستگاه پرده هوا شامل چه چیزهایی می‌شود؟

خدمات به طور کلی باید شامل موارد زیر باشد:

بررسی دمنده

•موتور

•خط تخلیه

•فشارهای کاری

•سیم‌پیچ‌ها

•دما

•سطح مبرد

•خطوط تأمین

•کمپرسور

•باله‌های سیم‌پیچ

و سایر مواردی که در بهبود دستگاه موثرند.

با هر بار مراجعه به تعمیرگاه تمام موارد بالا را بررسی می‌شود. علاوه بر انجام سرویس منظم و برنامه‌ریزی شده، مواردی وجود دارد که می‌توانید برای عملکرد بهینه دستگاه خود انجام دهید.

در مورد عملکرد بهینه‌ی پرده هوا، می‌توانید مقاله اشتباهات رایج در مورد پرده هوا را بخوانید.

از نکات دیگر این است که فیلترهای هوا را هر یک ماه یکبار تمیز کنید. انجام این کار از افت بازده انرژی جلوگیری می‌کند. اگر در این زمینه از متخصصین ما بپرسید، فیلترهای مختلفی به شما پیشنهاد می‌دهند زیرا فیلترها بسته به میزان آلودگی محیطی و میزان ریزگردها، و همچنین میزان استفاده بستگی دارد. برخی از فیلترها قابل تمیز کردن و استفاده مجدد هستند و برخی دیگر باید با فیلترهای جدید تعویض شوند. اگر تمیز کردن فیلترها هر سه ماه یک بار امکان پذیر نیست، حداقل در هر بار سرویس این کار را انجام دهید.

خدمات دستگاه باید حداقل 2 بار در سال توسط یک متخصص انجام شود؛ بخاطر داشته باشید که وقتی سیستم را به خوبی نگهداری و تمیز کنید، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید و از هزینه‌های بسیار بیشتر برای تعمیر اساسی جلوگیری می‌کنید.

ارسال دیدگاه