پرده هوا چیست؟

“شاید شنیده باشید پرده هوا چیزی مشابه با تکنولوژی هواپیماست با یان تفاوت که با آن پرواز نمی کنید! اما اشتباه نمی کنید در این نوشته به بررسی کامل پرده هوا می پردازیم.”

پرده هوا وسیله ای مجهز به فن است که بدون ایجاد محدودیت در دسترسی افراد یا وسایل نقلیه ، یک مانع هوایی نامرئی بر روی درب ورودی ایجاد می کند تا به طور کارآمد دو محیط مختلف را جدا کند.
صفحه نمایش هوا با صرفه جویی در انرژی ضمن محافظت از آب و هوای داخلی و افزایش راحتی افراد ، هزینه های گرمایش و سرمایش را تا 80٪ کاهش می دهد و فضای داخلی را از آفت و حشرات ، گرد و غبار ، هوا ، آلودگی ، بوها ، بوها تمیز نگه می دارد و جلوی رسوبات و ورود هوای سرد یا گرم را می گیرد.

what-is-an-air-curtain-corit-pars-mashhad
پرده هوا – پرده ای نامرئی از هوا

پرده های هوا چگونه کار می کنند؟
به طور کلی هوایی که از طریق مشبک ورودی وارد می شود ، گاهی اوقات با عملکرد فیلتر ، توسط فن های داخلی فشرده می شود و مجبور به فکر می شود که یک خروجی هوا ، که به ورودی باز است.
این فیلتر از اجزای داخلی (مبدل حرارتی ، فن ها ، وسایل الکترونیکی و …) در برابر گرد و غبار و ذرات محافظت می کند.


عملکرد پرده هوا بر اساس عملکرد یک جت هوا با سرعت بالا است که تمام دهانه ها را پوشش می دهد. پرده هوای گرم شده هنگام عبور از صفحه، با جت هوا دمیده می شود که مانند پرده ای نامرئی مانع از ورود آلایندگی ها و حشرات از خارج به داخل می شوند و همچنین مانع از خروج هوای مطبوع از فضای داخلی می شود و به عملکرد بهینه ی سیستم های سرمایشی و گرمایشی کمک می کنند و تاثیر قابل توجهی در صرفه جویی انرژی دارد.

how-does-air-curtain-work-corit-pars-mashhad
طرزکار پرده هوا


طرفداران پرده هوا می توانند مستقیم یا کمربند هدایت شوند. انواع متداول مورد استفاده عبارتند از جریان گریز از مرکز ، محوری و جریان متقاطع.
برخی از دهانه های خروجی هوا می توانند برای افزایش عملکرد پرده هوا متناسب با هر شرایط قابل تنظیم باشند.

مشاوران‌ما همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه