چرا پرده هوا نصب کنیم؟ 10 دلیلی که استفاده از پرده هوا در محیط شما را لازم می‌کند

چرا پرده هوا نصب کنیم

پرده هوا، درب هوا ( Air Curtain یا Air door) همان وسیله‌ای است که در ابتدای درهای ورودی ساختمان‌های بزرگ، مجتمع‌ها، فروشگاه‌ها و … نصب می‌شود. تا از ورود حشرات، گرد و غبار و آلاینده‌ها و خارج شدن هوای داخل محیط و ورود هوای خارجی به فضای داخلی جلوگیری کند. پرده هوا مدل‌های متنوعی دارد که معمولا بالای درب‌ها نصب می‌شوند و تقریبا شکلی مشابه کولرگازی دارند. نوع دیگری از آن هم وجود دارد که در یخچال‌های فروشگاه‌ها نصب می‌شود. یخچال پرده هوا به شما اجازه می‌دهد که به راحتی هر چیزی را از داخل یخچال فروشگاه بردارید. بدون اینکه نیازی به باز و بسته کردن مکرر آن باشد دسترسی به مواد داخل یخچال بسیار آسان‌تر می‌شود. در عین حال هدر رفت انرژی بسیار کمتر است.

استفاده از پرده هوا دلایل زیادی دارد. ما در این مقاله 10 موردی را بیان می‌کنیم که نشان می‌دهد وجود پرده هوا چقدر لازم و مفید است و چرا استفاده از آن، بسیار توصیه می‌شود.

10 دلیل برای اینکه چرا پرده هوا نصب کنیم؟


دلیل اول: جلوگیری از ورود و خروج هوا

اگر در محیط مسکونی، کار یا تجارت خود از پرده هوا استفاده کنید، از ورود جریان‌های نامطلوب هوایی جلوگیری می‌کنید. با استفاده از این دستگاه، شما در فصول متفاوت سال، نگرانی بابت هوای خارجی محیط خود ندارید و می‌توانید هوای مطبوع داخلی خود را به بهترین شکل ممکن حفظ کنید. این امر آسایش و راحتی کارمندان، مشتریان و مراجعان شما را نیز افزایش خواهد داد.

چرا-از-پرده-هوا-باید-استفاده-کنیم


دلیل دوم: کاهش هدر رفت انرژی

پرده هوا، از هدر رفتن انرژی و حرارت داخلی محیط جلوگیری می‌کند. با استفاده از چنین وسیله‌ای شما می‌توانید حتی تا میزان 65 درصد در مصرف انرژی خود صرفه‌جویی کنید و مانع اتلاف انرژی شوید که این یک امتیاز مهم و البته یک صرفه جویی اقتصادی مفید است.


دلیل سوم: با پرده هوا، درها را نبندید!


اگر از یک پرده هوا استفاده کنید، دیگر نیازی به بسته بودن درها نیست. با این کار می‌توانید همیشه درها را به روی مشتریان خود باز نگهدارید و آماده ورود مراجعان گوناگون باشید. استفاده از یخچال پرده هوا به شما کمک می‌کند که همیشه مواد گوناگون را به راحتی در دسترس مراجعان قرار دهید و همین امر باعث ترغیب آنها به برداشتن مواد و خرید خواهد شد.


دلیل چهارم: جلوگیری از ورود گرد و غبار

پرده هوا مانند یک سد نامرئی مانع ورود گرد و غبار به محیط شما می‌شود و فضای کار و یا زندگی شما را تمیزتر نگه می‌دارد. با استفاده از این وسیله شما مجبور نیستید مدام محیط خود را تمیز کنید و در عین حال از نشستن غبار روی وسایل نگران باشید. همچنین این وسیله از ورود دود و یا بوهای نامطبوع به داخل محیط جلوگیری می‌کند که این مورد نکته بسیار مفیدی مخصوصا برای محیط‌هایی است که در مناطق شلوغ و پر ازدحام شهری قرار دارند.


دلیل پنجم: جلوگیری از ورود حشرات

معمولا ورود حشرات به محیط، یکی از مواردی است که دردسرساز می‌شود. شما با استفاده از یک پرده هوای خوب مجبور نیستید مدام در جستجوی حشرات باشید و آنها را تعقیب کنید! بهتر است به جای اینکه از مواد حشره کش شیمیایی استفاده کنید که برای سلامتی ضرر دارند، جلوی ورود این حشرات را از همان ابتدای در بگیرید، آن هم تنها با یک دستگاه؛ پرده هوا.


دلیل ششم: نمایش بهتر محیط داخلی

اگر از پرده هوا در محیط کار یا فروشگاه خود استفاده کنید، فضای داخلی شما به خوبی دیده می‌شود. باز بودن درها، این امکان را به شما میدهد که قسمت ورودی خود را به یک پنجره یا نمایشگر خوب برای محیط داخل تبدیل کنید.


دلیل هفتم: جلوگیری از ورود گازها

می توانید از ورود و انتشار گاز co2 و سایر گازهای سمی و مضر در محیط خود جلوگیری کنید.


دلیل هشتم: دسترسی آسانتر برای افراد

اگر موانع جسمی دیگر جلوی درب خود را برطرف کنید، می‌توانید به افرادی که کالسکه دارند یا از ویلچر استفاده می‌کنند یا چرخ‌دستی دارند و… دسترسی آسان‌تری بدهید.


دلیل نهم: امنیت بیشتر در مواقع ضروری

در زمان وقوع مشکلات و یا حوادث گوناگون، خارج شدن از درب‌ها با سرعت و سهولت بیشتری اتفاق می‌افتد و این عمل امنیت را در زمان حوادث، بیشتر می‌کند.


دلیل دهم: مانع ورود دود شوید

دود آتش‌سوزی یا مواردی مانند آن در محیط شما نفوذ نخواهند کرد و راحتی شما را تضمین می کند.

اگر هم چنان برای خرید و نصب پرده هوا به مشاوره و راهنمایی بیشتر احتیاج دارید، کریت برای ارائه اطلاعات و خدمات بیشتر در کنار شماست.

مشاوران‌ کریت همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه