می دونستید چرا پرده هوا؟

شاید برای خیلی از افراد جای سوال باشد که عملکرد پرده‌هوا به چه شکل است؟ و چرا از این دستگاه باید استفاده کنیم؟ در این نوشته سعی در توضیح این دو مساله داریم تا با بررسی بهتر، شما را در انتخابی بهتر یاری کنیم.

  • پرده‌هوا چگونه کار می کند؟

پس از روشن شدن دستگاه، هوا از طریق ورودی به داخل دستگاه وارد می شود، سپس هوا وارد محفظه فن شده و توسط فن تسریع می شود، این هوای سریع به پلنوم می رود ، که امکان توزیع یکنواخت هوا در طول کامل نازل تخلیه را فراهم می کند، پرده های ایرفویل شکل در نازل جریان هوایی یکنواخت و با حداقل تلاطم ایجاد می کنند، هوای تخلیه شده از طریق نازل جریان جت به کف زمین ایجاد می کند. تقریباً 80٪ هوا به قسمت ورودی پرده هوا برمی گردد و 20٪ در جهت مخالف قرار می گیرد.

save-energy-air-curtain-effective-corit-pars-mashhad
کاهش هدر رفت انرژی
  • چرا از پرده‌هوا استفاده کنیم؟

* صرفه‌جویی در انرژی از طریق کنترل انتقال هوا،

* صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دلیل زمان کارکرد کمتر هواساز هوا یا کمپرسور،

* ایجاد محیطی سالم با افزایش تهویه و طبقه بندی هوا،

* راحتی کارمندان و مشتریان شما را حفظ کنید،

* نفوذ حشرات را کاهش دهید،

* پایداری کیفیت هوای فضای داخلی به دلیل دمای پایدار،

* فضای قابل استفاده در اطراف درب را تامین کنید.

does-air-curtain-effective-why-use-air-curtain-corit-pars-mashhad
تاثیر پرده هوا در جداسازی فضای داخلی و خارجی بدون پرده هوا

•وضعیت بدون پرده هوا:

طبق قوانین فیزیک ، هوای گرم شده در سمت چپ تصویر ، با همرفت طبیعی بالا می رود و به طرف خنک کننده فرار می کند در حالی که هوای سرد از بیرون جریان می یابد. از آنجا که جریان هوا به طور طبیعی دما و فشارها را یکسان کند و فضای گرم داخلی از خارج به صورت حرارتی جدا نمی ماند، هوا مخلوط می شود و نمی توانیم دو محیط جداگانه را ببینیم. در این شرایط ما انرژی زیادی را هدر می دهیم و بخاری نمی تواند فضای داخلی را دائما گرم نگه دارد.

does-air-curtain-effective-why-use-air-curtain-corit-pars-mashhad
تاثیر پرده هوا در جداسازی فضای داخلی و خارجی با پرده هوا

•وضعیت با پرده هوا:

پرده هوا قرار داده شده در بالای در، به وضوح منطقه گرم و سرد را به دو فضا تقسیم می کند. پرده هوا محیط داخلی را در سمت چپ تصویر در دمای گرم را نگه می دارد و از نفوذ هوای سرد از خارج جلوگیری می کند. در این وضعیت، پرده هوا تا 80٪ انرژی داده شده توسط بخاری را که روی دیواره سمت چپ قرار دارد ، صرفه جویی می کند.

• نکته مهم: برخی از مشتریان به ما از ناکارآمدی و نارضایتی دستگاه را گوش زد کرده اند، که باید توجه داشت پرده های هوا با طراحی ضعیف و یا نصب نادرست باعث می شود تا دستگاه عملکرد صحیحی نداشته باشد و اثربخش نخواهد بود.

مشاوران‌ما همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
ارسال دیدگاه