چرا پرده هوا؟

شاید برای خیلی از افراد جای سوال باشد که چرا پرده هوا نصب کنیم؟ مگر عملکرد آن به چه شکل است؟ در این نوشته سعی در توضیح این دو مساله داریم تا با بررسی بهتر، شما را در انتخابی بهتر یاری کنیم.

پرده هوا چگونه کار میکند؟

پس از روشن شدن دستگاه، هوا از طریق ورودی به داخل دستگاه وارد می‌شود، سپس هوا وارد محفظه فن شده و توسط فن تسریع می‌شود، این هوای سریع به پلنوم می‌رود، که امکان توزیع یکنواخت هوا در طول کامل نازل تخلیه را فراهم می‌کند، پرده‌های ایرفویل شکل در نازل جریان هوایی یکنواخت و با حداقل تلاطم ایجاد می‌کنند، هوای تخلیه شده از طریق نازل، جریان جت به کف زمین ایجاد می‌کند. تقریباً 80٪ هوا به قسمت ورودی دستگاه برمی‌گردد و 20٪ در جهت مخالف قرار می‌گیرد.

کاهش-هدررفت-انرژی-با-پرده-هوا
کاهش هدر رفت انرژی

چرا پردههوا استفاده کنیم؟

  • صرفه‌جویی در انرژی از طریق کنترل انتقال هوا
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دلیل زمان کارکرد کمتر هواساز هوا یا کمپرسور
  • ایجاد محیطی سالم با افزایش تهویه و طبقه‌بندی هوا
  • راحتی کارمندان و مشتریان
  • نفوذ حشرات را کاهش می‌دهد
  • پایداری کیفیت هوای فضای داخلی به دلیل دمای پایدار
  • فضای قابل استفاده در اطراف درب را تامین می‌کند
تاثیر-نبود-پرده-هوا-در-جداسازی-فضای-داخلی-و-خارجی
تاثیر پرده هوا در جداسازی فضای داخلی و خارجی بدون پرده هوا

وضعیت بدون پرده هوا:

طبق قوانین فیزیک، هوای گرم شده در سمت چپ تصویر ، با همرفت طبیعی بالا می‌رود و به طرف خنک کننده فرار میکند در حالی که هوای سرد از بیرون جریان می‌یابد. از آنجا که جریان هوا به طور طبیعی دما و فشارها را یکسان میکند و فضای گرم داخلی از خارج به صورت حرارتی جدا نمی‌ماند، هوا مخلوط می‌شود و نمی‌توانیم دو محیط جداگانه را ببینیم. در این شرایط ما انرژی زیادی را هدر می‌دهیم و بخاری نمی‌تواند فضای داخلی را دائما گرم نگه دارد.

تاثیر-پرده-هوا-در-جداسازی-فضای-داخلی-و-خارجی
تاثیر پرده هوا در جداسازی فضای داخلی و خارجی با پرده هوا

وضعیت با پرده هوا:

پرده هوا قرار داده شده در بالای در، به وضوح منطقه گرم و سرد را به دو فضا تقسیم می‌کند. محیط داخلی را (سمت چپ تصویر) دمای گرم را نگه می‌دارد و از نفوذ هوای سرد از خارج جلوگیری می‌کند. در این وضعیت، تا 80٪ انرژی داده شده توسط بخاری را که روی دیواره سمت چپ قرار دارد، صرفه‌جویی میشود.

• نکته مهم: برخی از مشتریان به ما از ناکارآمدی و نارضایتی دستگاه را گوشزد کرده‌اند، که باید توجه داشت پرده‌های هوا با طراحی ضعیف و یا نصب نادرست باعث می‌شود تا دستگاه عملکرد صحیحی نداشته باشد و اثربخش نخواهد بود.

مشاوران‌ ما همواره کنار شما خواهند بود تا شما را در انتخابتان یاری کنند. کافی است با ما تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه