چرا پرده هوا نصب کنیم؟ 10 دلیلی که استفاده از پرده هوا در محیط شمارا لازم می‌کند

چرا پرده هوا نصب کنیم

پرده هوا، درب هوا ( Air Curtain یا Air door) همان وسیله ای است که درابتدای درهای ورودی ساختمان های بزرگ، مجتمع ها، فروشگاه ها و … نصب می شود تا ازورود حشرات، گرد وغبار و آلاینده ها و خارج شدن هوای داخل محیط و ورود هوای خارجی به فضای داخلی جلوگیری کند. پرده هوا مدل های متنوعی دارد که معمولا روی درب ها نصب می شوند و تقریبا شکلی مشابه کولرگازی دارند. نوع دیگری از آن هم وجود دارد که در یخچال های فروشگاه ها نصب می شود و این پخچال پرده هوا به شما این اجازه را می دهد که به راحتی هرچیزی را از داخل یخچال فروشگاه بردارید آن هم بدون اینکه نیازی به باز و بسته کردن مکرر آن باشد. یعنی دسترسی به مواد داخل یخچال بسیار آسانتر شده و البته در عین حال هدررفت انرژی بسیار کمتر می شود.

استفاده از پرده هوا دلایل زیادی دارد. ما در این مقاله 10 موردی را بیان می کنیم که نشان می دهد وجود پرده هوا چقدر لازم و مفید است و چرا استفاده از آن، بسیار توصیه می شود.


دلیل اول: جلوگیری از ورود و خروج هوا

اگر در محیط مسکونی، کار یا تجارت خود از پرده هوا استفاده کنید، از ورود جریان های نامطلوب هوایی جلوگیری می کنید. با استفاده از این دستگاه، شما در فصول متفاوت سال، نگرانی بابت هوای خارجی محیط خود ندارید و می توانید هوای مطبوع داخلی خودرا به بهترین شکل ممکن حفظ کنید. این امر آسایش و راحتی کارمندان، مشتریان و مراجعان شمارا نیز افزایش خواهد داد.

چرا از پرده هوا باید استفاده کنیم


دلیل دوم: کاهش هدررفت انرژی

پرده هوا ، از هدر رفتن انرژی و حرارت داخلی محیط جلوگیری می کند. با استفاده از چنین وسیله ای شما می توانید حتی تا میزان 65 درصد در مصرف انرژی خود صرفه جویی کنید و مانع اتلاف انرژی شوید که این یک امتیاز مهم و البته یک صرفه جویی اقتصادی مفید است.


دلیل سوم: با درب هوا، درها را نبندید!


اگر از یک درب هوا استفاده کنید، دیگر نیازی به بسته بودن درها نیست. با این کار می توانید همیشه درهارا به روی مشتریان خود باز نگهدارید و همیشه آماده حضور و ورود مراجعان گوناگون باشید. استفاده از یخچال پرده هوا به شما کمک می کند که همیشه مواد گوناگون را به راحتی در دسترس مراجعان قرار دهید و همین امرباعث ترغیب آن ها به برداشتن مواد و خرید خواهد شد.


دلیل چهارم: جلوگیری از ورود گرد و غبار

پرده هوا مانند یک سدنامرئی مانع ورود گرد وغبار به محیط شما می شود و فضای کار و یا زندگی شمارا تمیزتر نگه می دارد. با استفاده از این وسیله شما مجبور نیستید مدام محیط خودرا تمیز کنید و درعین حال از نشستن غبار روی وسایل نگران باشید. هم چنین این وسیله از ورود دود و یا بوهای نامطبوع به داخل محیط جلوگیری می کند که این مورد نکته بسیار مفیدی مخصوصا برای محیط هایی است که در مناطق شلوغ و پرازدحام شهری قرار دارند.


دلیل پنجم: جلوگیری ازورود حشرات

معمولا ورود حشرات به محیط، یکی از مواردی است که دردسرساز می شود. شما با استفاده از یک درب هوای خوب مجبور نیستید مدام در جست و جوی حشرات باشید و آن هارا تعقیب کنید! بهتر است به جای اینکه از مواد حشره کش شیمیایی استفاده کنید که برای سلامتی ضرر دارند، جلوی ورود این حشرات را ازهمان ابتدای در بگیرید؛ آن هم تنها با یک دستگاه پرده هوا.


دلیل ششم: نمایش بهتر محیط  داخلی

اگر از چنین وسیله ای در محیط کار یا فروشگاه خود استفاده کنید، فضای داخلی شما به خوبی دیده می شود و بازبودن درها، این امکان را به شما می دهد که قسمت وردی خودرا به یک پنجره یا نمایشگر خوب برای محیط داخل تبدیل کنید.


دلیل هفتم: جلوگیری از ورود گازها

می توانید از ورود و انتشار گاز co2  و سایر گازهای سمی و مضر در محیط خود جلوگیری کنید.


دلیل هشتم: دسترسی آسانتر برای افراد

اگر موانع جسمی دیگر جلوی درب خودرا برطرف کنید، می توانید به افرادی که کالسکه دارند یا از ویلچر استفاده می کنند یا چرخ دستی دارند ویا… دسترسی آسانتری بدهید.


دلیل نهم: امنیت بیشتر در مواقع ضروری

در زمان وقوع مشکلات و یا حوادث گوناگون، خارج شدن از درب ها با سرعت و سهولت بیشتری اتفاق می افتد و این عمل امنیت را در زمان حوادث، بیشتر می کند.


دلیل دهم: مانع ورود دود شوید

دود آتش سوزی یا مواردی مانند آن در محیط شما نفوذ نخواهند کرد و راحتی شمارا تضمین می کند.

اگر هم چنان برای خرید پرده هوا به مشاوره و راهنمایی احتیاج دارید، کریت برای ارائه اطلاعات و خدمات بیشتر درکنار شماست.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه